úterý 28. června 2016

Přibylo do knihovny! Červen 1/2


Nikdy jsem nebyla velký sběratel knih. Většinu jsem jich doma nechtěla nebo nepotřebovala, obvykle jsem si knihy půjčovala. Jenže za posledních několik měsíců se něco změnilo... To, co jsem pořídila za červen jsem nenakoupila dohromady za poslední rok. Ale však vy to určitě všichni znáte, ten pocit, když s vámi jde domů nová kniha!

středa 15. června 2016

Nezvládla jsem přečíst: Final Cut


V Levných knihách jsem za krásných 39 Kč ukořistila tuhle knihu. Nějak jsem nabyla dojmu, že by se mi mohla líbit, hodnocená nebyla úplně špatně, takže proč ji nezkusit?

Možná proto, že jsem úzkostlivá, jemnocitlivá dušička, která má poměrně slabý žaludek? Úplně mi nedošlo, že se záměrně vyhýbám hororům (duchařiny jsou ale docela fajn) a záležitostem, které jsou postavené na úchylárnách týkajících se rozebírání lidí na součástky s přesahem do skutečného světa. Přátelé, zvládla jsem (před spaním) asi padesát stránek, zbytek jsem zběžně prolistovala, občas se na chvilku začetla a měla jsem chuť tu knihu hodit do zdi.

Jsem znechucená, otrávená, zděšená a knihu posílám do světa. Vracím se ke svým duhovým poníkům a veselým skřítkům.

úterý 14. června 2016

Přečteno: Tady byla Britt-Marie - Fredrik Backman


Přiznávám se, Backmana asi miluju. Celé zkouškové se těším, až se konečně pustím do jeho třetí knihy, kterou jsem si koupila za odměnu. Zkouškové zdaleka nekončí, ale já už to prostě nevydržela a do té zeleno oranžové krásky se začetla. Jak dopadlo moje těšení se?

středa 8. června 2016

Přibylo do knihovny! Květen


Květnová knižní nadílka byla opět poměrně skromná, ale o to víc knížek vám ukážu za červen. Motivace ke studiu se přece musí o něco opírat a knihy jsou velmi slušný motivátor. K tomu přidejme všechny ty super slevy, novinky a série, které nesmí chybět a nastává peklo pro stav účtu a čuníka.

Sice nejsem nejvíc nejskalnější fanynka Terryho Pratchetta, ale je to způsobené především tím, že jsem od něj moc knih nečetla. Fakticky asi jednu. No a pak jsem viděla tuhle superúžasnou výroční edici a rozhodla se, že je čas to napravit. Krom toho první kniha je v prvním vydání skoro rozebraná. Sehnala jsem ji úplně náhodou po dlouhých hodinách strávených hledáním eshopu, který ji měl skladem. Bližší seznámení s knihou bude až u recenze. Každopádně, ta červená vazba se zlatou ražbou je prostě neskutečná. Jo a uvnitř jsou obrázky! Takže je boží!


Mluvila jsem o tom, že bude, tak tady je. Třetí Backmanova kniha, jejíž ústřední postavou je jedna z vedlejších postav z "Babička se omlouvá a pozdravuje". Brit-Marii jsem neměla ráda, ale věřím, že tahle knížka bude stejně fajn, jako ty předchozí.


Když jsem četla Ready Player One, narazila jsem na Erebos, který mi doporučily knižní databáze. Podnikla jsem výpravu do Levných knih a ulovila jeden z posledních výtisků na prodejnách v Brně. Jsem zvědavá, jak mě bude bavit stalkerská počítačová hra, ale už teď mám jasno o tom, že si budu muset pořídit obal na knihy. Tahle obálka se mi těžce nelíbí. Plus jsem byla donucena koupit si paperback. Jak já je nemám ráda... 


Co vy, četli jste některou z těchto knih? Jaké knihy přibyly za květen do vašich knihoven? Těším se na všechny reakce a uvítám odkazy na vaše blogy!